Geoblog.pl    arturc1978    Podróże    Hiszpania - Andaluzja    Malaga - podsumowanie i wskazówki
2024

Malaga - podsumowanie i wskazówki

Hiszpania
Hiszpania, Málaga

Auto wynajęliśmy w firmie Marbesol. Plusem brak depozytów, transfer z i na lotnisko.

Za benzynę płaciliśmy od mniej więcej 1.65 do 1.75 euro za litr.

Bilety:

Bilety wstępu warto rezerwować internetowo z większym wyprzedzeniem. Nie dość że nie stoi się potem w często długich kolejkach to po prostu można wejść. O np. Alhambrze warto pomyśleć naprawdę dużo wcześniej - miesiąc czy półtora może być za mało - a w kasach nie ma żadnej rezerwowej puli biletów.

Kilka pomocnych linków:

bilety Alhambra:

bilety Caminito del Rey:

bilety do Mezquity w Kordobie:

bilety do Cueva de Nerja

Caminito del Rey

Auto zaparkowaliśmy na darmowym leśnym parkingu w El Chorro (zjazd po lewej stronie drogi zaraz za tamą). Tabliczki wskazują którędy dojść do autobusów wahadłowych wiozących do wejścia (kierowało w głąb parkingu).

Lepiej przyjechać nieco wcześniej bo:

- dojazd samochodem z Malagi to ok. 1h (ponad 60km)
- autobusy wahadłowe jeżdżą bodajże co 30 minut
- dojazd autobusem wahadłowym to ok 20 minut (2,50 euro za osobę).
- czas potrzebny na dojście do kas (zależnie od drogi dojścia - my wysiedliśmy na 2 przystanku przeszliśmy pod górę do tunelu i z tego miejsca do kas - całość ok 1500 m) to kolejne kilkanaście minut.

Komunikacja w miastach

Przy dłuższych pobytach w miastach warto rozpoznać temat tzw travel card. Przykładowo w Sewilli w lokalu w którym byliśmy była karta którą można było doładować i wtedy zamiast 1,40 euro za przejazd autobusem płaciliśmy 0.35 euro. Ładowanie znaleźliśmy na przystankach tramwajowych.

Parkingi płatne np. w Kordobie to wydatek ok 3 euro za 1 h

arturc1978